Jak rozpoznać wysoką jakość napraw mechaniczno-lakiernicznych?

Lakiernik w pracy

Wybór odpowiedniego serwisu samochodowego to nie lada wyzwania. Jak wybrać zakład godny zaufania? Zobacz najważniejsze kryteria, które – nawet osobie bez znajomości branży – pozwolą podjąć dobrą decyzję.

Obsługa klienta

Przyjeżdżasz do serwisu i zgłoszenie o usterce przyjmuje osoba, która będzie zajmować się naprawą? To zły znak – mechanik powinien móc w pełni oddać się pracom, do których się zobowiązał. Jeśli co chwilę musi odrywać się, aby osobiście przyjmować nowych klientów – kiedy ma czas dla starych klientów?

To dlatego w CMB każdy nasz pracownik ma ściśle określone zadania, które pozwalają mu na optymalne zagospodarowania czasem. Pierwszy kontakt klienta z naszą firmą znajduje się w biurze, gdzie dopiero dalej delegowane są zadania.

Narzędzia naprawcze

Twój specjalista dysponuje narzędziami rozrzuconymi niedbale wokół naprawianych samochodów? To nie może skończyć się dobrze! Niezbędny jest wypracowany system przechowywania, który pozwoli błyskawicznie dostać się do obcinaka, młota czy nasadki. Dokładnie tak, jak w pracy chirurga – szkoda czasu na szukanie narzędzi w trakcie operacji!

Jakość wyposażenia warsztatu samochodowego

Nie tylko porządek odgrywa istotną rolę w wyposażeniu warsztatu. Narzędzia muszą być stale wymieniane i dostosowywane do ewoluującej mechaniki stosowanej w samochodach. Specjalista motoryzacyjny nie może sobie pozwolić na pracowanie „tradycyjnymi” narzędziami. Zwróć uwagę, czy np. dany zakład wykonuje diagnostykę komputerową i jakimi podnośnikami dysponuje.

Dobry lakiernik

Oczywiście, ważne są umiejętności specjalisty – ale nie oczekujemy, że każdy zakład lakierniczy będzie mógł się pochwalić dyplomem Mistrza Europy w swoim zastępie tak, jak CMB. Po czym więc poznać, że usługi lakiernicze są wykonywane na poziomie? Jest do tego niezbędna kabina lakiernicza. To sterylne miejsce, do którego nie dostaje się żaden pyłek. Jeśli nie potrafisz jej znaleźć – dopytaj specjalisty, w jakich warunkach odbywa się lakierowanie pojazdu.

Cennik

Pamiętaj, że uczciwy serwisant informuje klienta, co wchodzi w koszt usługi, czyli ile będą kosztowały materiały i naprawa. Możesz również poprosić o standardowy cennik i zapytać, od czego zależą różnice w stawkach.

Powyższe wskazówki pomogą omijać wątpliwej jakości serwisy. Zapewniamy, że wybranie profesjonalnego warsztatu samochodowego pomoże oszczędzić dużo czasu i zmniejszyć przyszłe wydatki na utrzymanie pojazdu.

Polecane wpisy

Zadzwoń